Göze limon sıkmak zararlı mı

Estetik güzellik uğruna birçok acıya katlanan insanlar, gözlerinin parlak olması için dahi bir çaba içerisine girebilir. Burada ortaya çıkan ve sıkça sorulan “göze limon sıkmak zararlı mı” sorusu, estetik güzellik uğruna insanların ne tür acılara katlanabildiğinin en iyi örneğidir. Göze limon sıkmak zararlı mı sorusuna doğrudan ve çok kısa olarak “evet” şeklinde bir cevap verilebilir.

“Göze limon sıkmak zararlı mı” sorusunu soran insanların oldukça büyük bir bölümünün ya yakın bir akrabası ya da bir arkadaşı muhakkak gözüne limon sıkmış ve bu soruyu soran kişiye de parlak gözler için limonu tavsiye etmiştir. Bu tür kulaktan dolma bilgilerle gözlerinin daha parlak olması için limon sıkmayı düşünen insanların, ilk olarak bu işlemin retina için büyük zararlar doğurabileceği bilmesi gerekir.

Göze limon sıkıldığında daha parlak hale gelmesi mümkündür ancak bunun nedeni retina tabasının hasar görmesidir ve bu parlaklık da geçicidir.

Limon suyunun asit değeri oldukça yüksek olduğundan retina tabakasına zarar verir ve bu zarardan dolayı gözün renkli kısmı daha parlak görünür. Ancak bu hasarı göz kısa süre içerisinde onaracağından, parlaklık da birkaç gün içerisinde kaybolacaktır.

Yorum Yap