Zayıflamak için lahana kürü

Beyaz lahana vücudumuzdaki toksinleri atarak hem sağlıklı zayıflamamızı sağlar hemde vücudumuzun dinç ve sağlıklı olmasına yardımcı olur.Özellikle kendini sürekli yorgun hissedenlerin kullandığı ve kısa süre içinde sonuç aldıkları çok sağlıklı bir yöntemdir.

Çoğumuz sabah kalkarken bitkin yorgun yataktan hiç çıkmak istemeyen bir halde oluruz.Sanki sopa yemiş boksör gibiyizdir.Özellikle bahar ve sonbahar aylarında daha yoğun gözüken bu durum iş hayatımızıda etkiler.Birazdan tarifini vereceğimiz lahana kürü bu sıkıntıları tamamen yok edecektir.

lahana kürü

lahana kürü

Lahananın kanserede kesinlikle çok iyi geldiği onkologlar tarafından sürekli dile getirilmektedir. İçindeki etken maddelerin kanserli hücreler tarafından hiç sevilmediği lahananın içindeki bu etken maddenin kanserli hücrelerin en büyük düşmanı olduğu söylenir.Zaten bi atasözünde olduğu gibi Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu özdeyişinde olduğu gibi çok eski zamanlarında kullandığı bir şifalı bitki olduğunun ispatıdır.Bu arada turşusunun da çok faydalı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.Turşusu aynı zamanda sadece türk kültüründe kullanılan tadı çok hoş bir milli yiyeceğimizdir.

Gelelim diyetin nasıl uygulanacağına, ağzı kapalı bir tencerenin içine 1 litre su koyarak iyce kaynamasını bekleyin.kaynadıktan sonra 4-5 adet lahana yaprağını olduğu gibi tencerenin içine koyun ve ağzını sıkıca kapayın.bir 5 dakika daha kaynattıktan sonra ocağı kapatın.15 dakika demlenmesini bekledikten sonra aç karnına bir bardak için.bu uygulamayı aralısız gün içinde 3 defa tekrarlayın.


21 gün sonra 5 gün ara verelim.sonra 21 gün daha aynı şekilde uygulamaya devam edelim.İkinci 21 gün bittikten sonra 10 gün dinlenelim.sonra üçüncü defa 21 günlük kuru uygulayalım.Üçüncü uygulamanın sonunda göreceksiniz ki sanki yeni doğmuş bir insanın ruh haliyle kilolarından kurtulmuş,yorgunluktan eser kalmamış kendine güvenli biri olarak yaşamınıza devam edeceksiniz.

Yorum Yap